П`ятниця, 04.03.2020, 1:40 AM
Вітаю Вас, Гість

 

Історія Хорольського ДНЗ (ясел-садка) «Малятко»

Посеред пишної полтавської природи, посеред цвіту запашних садів, розташоване славне місто з історичною назвою Хорол. В одному з куточків міста, а саме на тихій вуличці , яка носить назву Лагодинська (колишня Воровського) і притулився наш садок. Прекрасна пора дитинства! Як багато спогадів пов’язано з нею у кожної людини! Перший колектив, перші уроки життя та життєвих премудростей для нас були саме у стінах дитячого садка.

З-поміж дошкільних закладів міста він є одним з найстаріших дитячих садків, якому виповнилось уже 62 роки. Це дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Малятко». Вдруге він почав діяти у 1954 році.

Розташований він був у невеликому, нетиповому приміщенні, яке згодом пристосували для дітей. Будинок був збудований у 1895 році та належав місцевому священнику.

З приходом Радянської влади будинок було конфісковано та передано місцевій владі, яка і облаштувала тут єдині в Хоролі міські дитячі ясла.

Колектив працівників дитячих ясел. 1954р

До 1980 року це були Хорольські міські дитячі ясла, підпорядковані відділу охорони здоров’я з цілодобовим перебуванням дітей. В дитячі ясла приймались діти з трьохмісячного віку і перебували до трьох років.

Ясла знаходились на балансі Хорольської центральної районної лікарні і повністю забезпечувались твердим та м’яким інвентарем.

Дітям придбавали: пелюшки, повзунці, постільну білизну та навіть верхній одяг. Обслуговуючий персонал отримував спецодяг та взуття: бушлати, халати, хустки та капці.

В яслах тримали невелике підсобне господарство, за яким доглядали самі працівники і на деякий час забезпечували себе деякою сільськогосподарською продукцією.

Приміщення опалювалося твердим паливом, в групах топили груби, а двірник одночасно виконував обов’язки опалювача.

Вихованці дитячих ясел 1954р.

В закладі налічувалось близько 30 працівників. В групах позмінно працювали

по 2 вихователі та по 2 няні. В різні роки садок налічував від 120 до 70 дітей.

З дітьми працював виключно медичний персонал: медичні сестри та няні.

Як свідчать записи в книгах наказів по дитячих яслах, медичні сестри систематично проходили місячну курсову перепідготовку в м. Полтаві, куди направлялись наказом по Хорольській районній лікарні.

Лише в 60-х роках наказом було призначено педагога, який проводив з дітьми

навчально-виховну роботу на 0,5 посадового окладу та лікаря, теж на 0,5 посадового окладу.

Заклад також мав свого бухгалтера, який нараховував заробітну плату та вів облік всіх матеріальних цінностей. Всі записи в книзі наказів велись на російській мові.

Влітку в дитячих яслах проводилась оздоровча кампанія, про що свідчать записи в книгах наказів та деякі фото, яких збереглось небагато.

В 1980 році, згідно наказу по міській лікарні, дитячі ясла було переведено до відділу освіти та поставлено на баланс міської ради. Дитячі ясла отримали назву: ясла-садок «Малятко».

В різні часи в дитячому яслах-садку «Малятко» працювали завідувачами:

Ярошенко Ніна Корніївна – з 1954р.

Бутенко Валентина Іванівна – з 1963 р.

Ярошенко Ніна Корніївна, вдруге, - з 1967р.

Кравцова Любов Костянтинівна – з 1973р.

Уткіна (Скичко) Алла Григорівна – з1979р.

Терещенко Лідія Дмитрівна – з 1985р.

Пилипенко Раїса Олександрівна – з 1994р.

Нині наш садок має назву « дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Малятко». В садку функціонують три групи, де виховуються діти від 2 до 6 років. 

Територія закладу озеленена, налічує багато фруктових дерев та кущів.

Є куточки лісу, саду.

Групові майданчики оснащені ігровим обладнанням, є павільйони закритого типу, де діти влітку оздоровлюються. На території є також спортивний майданчик.

В поточному році було облаштовано літній павільйон на майданчику старшої групи.

В дошкільному закладі створені умови для реалізації дитиною свого природного потенціалу, розвитку базових якостей особистості, формування дитячої творчості, вміння створювати та реалізовувати власні задуми.

Працівники дошкільного закладу роблять все для того, щоб виховати розвинену, впевнену в собі, цілеспрямовану особистість.

Тут панує щирість і любов до дітей, високий професіоналізм і гармонія. Тут дітям тепло і затишно.

Наші талановиті та креативні педагоги використовують інтерактивні, фронтальні та індивідуальні форми організації педагогічного процесу, надають дітям знання шляхом творчого виховання і навчання, використовуючи у своїй роботі найновіші методики виховання і розвитку дитини.

Живи навіки й процвітай, мій рідний дитсадочок,

Дитинства мого світлий рай, казковий цей куточок!

 

 

Підготувала : завідувач ДНЗ «Малятко» Р.О. Пилипенко